ALIŞVERİŞ SEPETİM
0 ürün var.
 
Yorumlar
Çıt Çıt Saç Naturel Çıt Çıt Saç Naturel
5 5 Yıldızlı!
yıllardır cıtcıt ve benzerı urunler kullanıyorum .... bu kadar uygun fıya
Çıt Çıt Siyah Saç Çıt Çıt Siyah Saç
5 5 Yıldızlı!
Eşim siteye girip bir ürün beğenmiş akşam bana ürünü kredi kartı ile a
Eğitim Peruk Mankeni Kafası Eğitim Peruk Mankeni Kafası
5 5 Yıldızlı!
bana 150 tl lik bi manken lazım lütfen bana yardımcı olurmusunuz çok acil a
 

Dalgalı Tül Peruk Modelleri

Dalgalı Tül Peruk Modelleri
Büyütmek için resime tıklayın
Fiyatı: 100.00TL
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: 110808061330
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Miktar:

Güzellik dünyanın kuruluşundan beri insanların en büyük zaafı, beğenilmek her insanın en büyük arzusudur. Binlerce yıldır aynayı elinden bırakmamış kadın, her bakımdan kendisini biraz daha güzel görmek istemiştir. Günümüzde önemli olan, kadının hoş görünebilmesi güzelliğini kişiliğine uygun biçimde ortaya koyabilmesidir ve her kadın bunu başarmayı arzu eder.
Yaratıcı, kadına, göze hoş görünebilmesi için bulunmaz bir şans vermiştir. O da 'saç' tır. Saç ; üzerine binlerce şairin on binlerce mısra döktüğü hazinedir.

O saç ki, kullanmasını bilen kadını yerine göre muzip, masum, ağırbaşlı, gösterişli, çarpıcı veya muhteşem gösterebilecek paha biçilmez bir araçtır. Birkaç toka ve biraz takma saç kullanımı, bir kadını tanınmayacak kadar değiştirmeye yetebilir.

Takma saç ile saç renginde yapılacak değişiklik, bir kadına bambaşka bir kişilik kazandırabilir. Bu değişiklik kadını, kendine olan güveninin artması, insanlarla ilişkilerinde kendinden emin ve rahat olması, normal bir psikolojik sonuçtur.


Şaşırtmaya Var mısınız? Birbirinden farklı, birbirinden ilginç ve renkli peruklar. Bir zamanların ekolü haline gelen peruklar şimdilerde yine gündemde, aniden çıkan davetler de kuaföre gitme imkanı bulamayan veya farklı bir saç modelini tercih eden bayanların ilgi odağı haline geldi. Birkaç toka ve biraz takma saç kullanımı, bir kadını tanınmayacak kadar değiştirmeye yetebilir.

PERUĞUN KULLANIM AMACI
Peruğun kullanım amacı çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Bunlar:

 • Değişiklik yapmak için veya güzel saçlara sahip olmak için peruk kullananlar.
 • İş kazalarında saçını kaybedenler. Örneğin; yanıklar. (Kaynamış su yanıkları, süt yanıkları, ateşte yanmalar) ve saman kırma makinesine saçını kaptıranlar, herhangi bir sebepten saçı tamamen kopanlar.
 • Doğuştan kılı olmayanlar. (Genetikte olabilir.)
 • Sinirsel rahatsızlıktan dolayı saç dökülmeleri. (Bu dökülmeler psikolojiktir.)
 • Kortizon tedavisi görenler. (Kanser hastalıkları olabilir.)
 • Sonradan saç dökülmeleri. (Yaşlanma sonucu saçların dökülmesi.)
 • Saçları dekolore (renk açma), röfle (değişik tonlarda yapılmış boyama), boyadan yıpranmış olanlar.
 • Özel gün ve gecelerde saçlarında değişiklik yapmak isteyenler.
 • Görsellikle uğraşan mesleklerde (Mankenler, Tiyatro ve sahne sanatçıları) kullanılır.
 • Günümüzde İngiliz adalet sisteminde de kullanılmaktadır.
 • Türbanlı kişilerde türban üzerinde kullanılmaktadır.

Geçmişte de günümüzde de hayatimizin her alanında peruk yer alıyor ve yer alacaktır.

TAKMA SAÇLARDA (PERUKTA) DiKKAT EDiLMESi GEREKEN HUSUSLAR

 • Peruk yapılacak saç, rengi açılacak veya başka bir renge boyanacak ise; bu işlemlerin saç tres tezgahında işlenmeden önce demet halindeyken yapılması uygundur.
 • Peruğa meş veya röfle yapılması isteniyorsa, bu işlemlerinde saç demet halindeyken yapılması gerekir. Meş veya röfle için rengi açılıp hazırlanmış saçlar, tres tezgahında örülürken doğal renk arasına katılarak işlenir.
 • Peruk ve takma saçalara permanant yapılması gerektiğinde, kesik ham saça permanant yapılamayacağı için, peruk veya takma saç işlenip dikildikten sonra yapılmalıdır.
 • Peruk veya herhangi bir takma saça şekil verirken sarıp kurutularak tarayıp biçimlendirmek, mizanpli yapmak daha sağlıklıdır. Fön ve sert fırçalarla bu saçlar üzerinde şekil vermeye çalışmak saçların dolaşıp kırılmasına sebep olur.
 • Peruk ve takma saçların yıkanmasında iyi cins şampuan krem kullanılmalı, soğuk su saçı sertleştireceği için daima çok sıcak olmayan su ile yıkanıp durulanmalı. Bu saçlar yıkanırken çitilenmez, sadece el hareketleriyle okşar gibi ve suya batırılıp çıkartılarak yıkanmalıdır.
 • Peruk ve takma saçlar kullanılmadığı zamanlar bir kutu içerisinde muhafaza edilmelidir. Açıkta kaldığı zaman tozlanıp kirlenir. Çok kirlenen ve sık sık yıkanan bu saçlar yıpranır, bozulur ve saçın dikili olduğu düzen deforme olur.
 •  

Dalgalı Tül Peruk Modelleri

Peruk Satis Online Sitemizde Keyifli Alışverişler Dileriz.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz:

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Dalgalı Tül Peruk Modelleri
Büyütmek için resime tıklayın
Dalgalı Tül Peruk Modelleri
Büyütmek için resime tıklayın